„Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów”

Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów. Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i nic nie ułowiliśmy. Lecz na Twoje Słowo zarzucę sieci.
(Łk 5, 4-5).

Słowa te wypowiada Jezus do Szymona i rybaków zniechęconych serią porażek. Przez całą noc, bazując na własnej wiedzy i doświadczeniu, bez skutku zarzucali sieci. Zmęczeni, zniechęceni, płucząc brudne sieci, smakują gorycz niepowodzenia.

Szymon, podejmując jeszcze jedną próbę, postępuje, jak mogłoby się wydawać, nielogicznie. Ale on wie, że sytuacja się zmieniła. Spotkał Jezusa. Usłyszał Jego Słowo. Teraz kieruje się już inną motywacją. Podejmuje kolejną próbę, bo zaufał Jezusowi. Na Jego Słowo wypływa na głębię, zarzuca sieci. Rezultat przerasta najśmielsze oczekiwania.

Ten sukces złapanych w sieć Słowa Mistrza z Nazaretu stał się inauguracją ich nowego zajęcia. Odtąd łowią ludzi. Ich siecią jest entuzjazm, praca zrodzona z możliwości fizycznych i intelektualnych i przede wszystkim głęboka wiara, fascynacja Jezusem. Źródłem sukcesu jest troska o czystość sieci, o oczyszczanie motywacji. Odtąd wszystko, co czynią, czynią na Słowo swojego Mistrza.

Nasza parafialna strona internetowa to wejście w gąszcz sieci (inter-net) tworzących ocean rzeczywistości wirtualnej. W internecie wielu zarzuca poplątane, nie zawsze czyste sieci, by dla siebie łowić ludzi. Parafialna strona internetowa to podjęcie wezwania Jezusa: Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów.

To dobrze, że stosunkowo szybko znalazła się grupa młodych ludzi, którzy odważnie podjęli to wyzwanie. Z pewnością łączy nas to, że doświadczyliśmy mocy w Słowie Chrystusa. Jesteśmy różni, dysponujemy takimi, a nie innymi sieciami – możliwościami. Zatroszczymy się wspólnie o to, by wzmacniać i oczyszczać te sieci.

Liczymy również na życzliwość przyjaciół naszej strony. Będziemy wdzięczni za wszelkie konstruktywne podpowiedzi, uwagi. Być może dołączą inni entuzjaści, którzy będą współtworzyć parafialną witrynę.

Wypływamy zatem na głębię. Podejmujemy ryzyko. Ufamy, że pamiętać będziemy o tym, co najważniejsze – by kierować się czystą intencją, uważnie wsłuchiwać w Słowo Pana. Z pewnością tak podjęta inicjatywa zrodzi owoce przerastające nasze oczekiwania.

ks. Arkadiusz Okroj