Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, obchodzona ku czci świętych Kościoła. Ten wyjątkowy dzień co roku gromadzi nas na cmentarzach. W naszej parafii Msze Święte zostaną wówczas odprawione o 7:30, 9:30, 11:00 i 15:00. Po zakończeniu ostatniej Eucharystii wyruszy procesja na cmentarz.

Natomiast dzień później, 2 listopada, przypada Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W związku z tym w najbliższą środę Msze Święte odprawione zostaną o 7:30, 9:30, 17:00 i 18:00. Podczas ostatniej z nich będziemy polecać Bogu dusze zmarłych w intencji zbiorowej.

Jeszcze w ciągu trwania tych świąt w kaplicy św. Teresy bądź w kancelarii parafialnej można będzie złożyć kartki z imionami zmarłych na wspomnianą wyżej Mszę Świętą zbiorową oraz tzw. wypominki roczne i jednorazowe.

Przypominamy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych i w czasie jej oktawy można, odwiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych, uzyskać odpust zupełny.

Życzymy spokojnego i owocnego przeżywania zbliżającego się czasu.