Adwent

Za nami Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, a to oznacza, że w następną niedzielę rozpoczynamy Adwent. Podczas okresu przypominającego oczekiwanie na powtórne przyjście Pana jak zwykle zapraszamy wszystkich do udziału w Roratach, które będą odprawiane od poniedziałku do soboty o 7:15. W trakcie nabożeństw dzieci będą mogły zbierać karteczki inspirujące do dobrych przedświątecznych postanowień.

Zachęcamy również do skorzystania w tym czasie z okazji do spowiedzi. Księża czekają na parafian codziennie przed każdą Mszą Świętą.

Tradycyjnie już w niedziele Adwentu po Eucharystiach można będzie zakupić opłatek wigilijny. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na ogrzewanie kościoła zimą. Natomiast w zakrystii i biurze parafialnym rozprowadzane będą okolicznościowe świece. Złożone w ten sposób ofiary będą przekazane na świąteczną pomoc dla potrzebujących.

Już teraz informujemy też o zbliżających się rekolekcjach adwentowych. Poprowadzi je od 11 do 14 grudnia ks. Adrian Jacek z Centrum Duchowości Świętorodzinnej w Ciechocinku.