Boże Narodzenie w naszej parafii

Tegoroczne święta zbliżają się do nas wielkimi krokami. W ferworze przygotowań nie zapomnijmy jednak o tym, co w nich najważniejsze. Kościół zaprasza wiernych do uczestnictwa w bożonarodzeniowej liturgii i wspólnej celebracji narodzin Jezusa Chrystusa.

W najbliższą sobotę będziemy obchodzić Wigilię. Zachęcamy, aby uroczysta kolacja tego dnia składała się z tradycyjnych, postnych potraw. O 16:00 odprawimy Mszę Świętą w Borczu, a Pasterki w Kiełpinie będą miały miejsce o 18:00 (dla dzieci i osób starszych), 22:00 (z udziałem scholi parafialnej) i 24:00.

W Boże Narodzenie Eucharystie o 9:30, 11:00, 12:00 i 18:00.

26 grudnia, w tzw. „drugie święto”, porządek Mszy Świętych taki, jak w niedzielę. O 15:00 zapraszamy na wyjątkowe spotkanie – wieczór kolęd – w czasie którego będziemy wspólnie z zespołem Aniołki śpiewać najpiękniejsze bożonarodzeniowe utwory.

Już 28 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii wizyty duszpasterskie. Szczegóły dotyczące tegorocznej „kolędy” znajdą Państwo tutaj.

Przed świętami zachęcamy również do oczyszczenia się z grzechów. Do sakramentu pokuty i pojednania można przystąpić codziennie od 16:30, natomiast tzw. dekanalna spowiedź ostatniej szansy odbędzie się w tym roku w piątek, 23 grudnia, w parafii pw. św. Kazimierza w Kartuzach od 20:00 do ostatniego penitenta.