Wielki Post

Niebawem rozpocznie się Wielki Post, okres pokuty obchodzony w oczekiwaniu na niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Informujemy o parafialnym harmonogramie nabożeństw związanych z tym czasem.

W najbliższą środę mamy Popielec. Msze Święte odprawione zostaną o 7:30, 9:30, 17:00 i 18:00. W czasie nowenny modlić się będziemy o dobre duchowe owoce Wielkiego Postu. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli ograniczenie przyjmowania posiłków i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Środa Popielcowa otwiera Wielki Post. W tym czasie jak co roku odbywać się będą:
Droga krzyżowa – we wtorki (dla dzieci) i piątki (połączona z Mszą Świętą i kazaniem pasyjnym) o 17:30,
Gorzkie żale – w niedziele o 15:00.

Kazania pasyjne wygłosi ks. Wojciech Głogowski z parafii pw. św. Wojciecha w Kartuzach. Dzieci w trakcie swoich nabożeństw będą otrzymywać obrazki.

Już w środę rozpocznie się też okres spowiedzi wielkanocnej. Tradycyjne kartki wykorzystywane w tym sakramencie można odbierać w kancelarii parafialnej począwszy od 22 lutego.