Wielki Tydzień

Niedzielą Palmową rozpoczyna się tegoroczny Wielki Tydzień, kulminacja obchodów Męki Chrystusa. To najważniejsze i najpiękniejsze święta w roku liturgicznym. Poniżej przedstawiamy program parafialnych obchodów Triduum Paschalnego.

WIELKI CZWARTEK
O 18:00 zostanie odprawiona Msza Wieczerzy Pańskiej. Po liturgii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, gdzie do 21:00 i następnie przez cały piątek trwać będzie adoracja.

WIELKI PIĄTEK
Nabożeństwo wielkopiątkowe
z adoracją krzyża rozpocznie się o 18:00. Po nim odbędzie się czuwanie, które potrwa do 23:00. Od 20:30 przewodniczyć mu będzie parafialna schola, od ok. 21:30 – zespół Aniołki.
Przypominamy, że tego dnia w Kościele obowiązuje ścisły post – powstrzymanie się od spożywania mięsa i ograniczenie posiłków do jednego do syta i dwóch niepełnych.

WIELKA SOBOTA
Przez całą Wielką Sobotę można będzie adorować Najświętszy Sakrament w ciszy Grobu Pańskiego. Tradycyjnie też poświęcimy pokarmy. Będzie to miało miejsce o 14:00, 15:00, 16:00 i 17:00. W kościele również pozostawimy skarbonki wielkopostne. O 20:00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej, noc Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Uroczysta Rezurekcja zostanie odprawiona o 6:00. Kolejne Msze Święte odbędą się o 9:30, 11:00, 12:00 i 18:00.

Życzymy spokojnych, błogosławionych świąt Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa!