Nie ma życia na próbę. Bierzmowanie 2012

22 kwietnia młodzież naszej parafii przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Udzielił go ksiądz infułat Stanisław Grunt, który w wygłoszonej homilii przestrzegał zgromadzonych w kościele, że nie ma życia na próbę, i zachęcał do prowadzenia go w sposób godny, w oparciu o zasady wiary, które – jak mówił – nie powinny być wyznawane wybiórczo.

Bierzmowanie to w katolickiej tradycji sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, którego istotą jest przekazanie Ducha Świętego. Zobowiązuje do stawania się prawdziwymi świadkami Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i czynem.

Ksiądz infułat Grunt zastępował śp. bp. Jana Bernarda Szlagę, którego poważne problemy zdrowotne zmusiły do rezygnacji z planowanej wizyty w Kiełpinie.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<