Boże Ciało

W najbliższy czwartek będziemy świętować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, której liturgia koncentruje się wokół czci Najświętszego Sakramentu. Przedstawiamy plan parafialnych obchodów tego dnia.

7 czerwca Msze Święte zostaną odprawione o następujących porach: 7:30, 8:30 (główna Eucharystia z procesją), ok. 10:30 (po zakończeniu procesji), 12:00, 18:00.

Procesja przejdzie tradycyjną trasą, zatrzymując się przy czterech ołtarzach przy ulicach Szkolnej i Starowiejskiej. Zakończy się uroczystym śpiewem hymnu Ciebie Boga wysławiamy.

Zachęcamy do udziału w parafialnym pochodzie ku czci Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa. Liczymy na obecność wszystkich sztandarów i feretronów.

Przez osiem kolejnych dni w Kościele trwać będzie oktawa Bożego Ciała, podczas której każdego dnia odbędą się procesje: w piątek i od poniedziałku do czwartku następnego tygodnia – po Mszy Świętej o 17:00 połączonej z nabożeństwem czerwcowym, w sobotę – po Eucharystii o 18:00, natomiast w niedzielę – po sumie.