Lednica 2000

Za nami tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Spotkania Młodych Lednica 2000. Już po raz 16. młodzież zgromadziła się na Polach Lednickich, w okolicy jednego z hipotetycznych miejsc chrztu Polski, by wspólnie modlić się poprzez taniec i śpiew, a dzięki temu, jak mówią organizatorzy, żyć Chrystusem, być razem z Nim i stawać się nowym człowiekiem, dojrzewać do świadomego i dojrzałego chrześcijaństwa. W tym roku wszystko odbywało się pod hasłem „Miłość Cię znajdzie”, które w centrum rozważań stawiało tajemnicę Bożego Miłosierdzia odkrywaną w Dzienniczku św. Faustyny Kowalskiej.

Wśród sześćdziesięciu tysięcy uczestników spotkania nie zabrakło również przedstawicieli naszej parafii.

Przybyli wzięli udział w Eucharystii sprawowanej przez ponad 2000 kapłanów, a także wysłuchali wykładów i prelekcji oraz przesłania Benedykta XVI. W ramach obchodów zaśpiewali też Koronkę do Miłosierdzia Bożego, podczas której na niebie pojawiła się tęcza, biblijny symbol przymierza między Bogiem i ludźmi. Na zakończenie wysłali w świat iskrę Bożego Miłosierdzia i tradycyjnie przeszli przez Bramę Rybę.

Kolejne Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000 odbędzie się 1 czerwca 2013 roku.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<