Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Zbliżają się tegoroczne obchody uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. To wyjątkowy czas, w którym nasze myśli kierują się ku wszystkim znanym i nieznanym świętym, ale również w szczególny sposób ku tym spośród naszych bliskich, którzy odeszli do życia wiecznego.

1 listopada, w czwartek, Msze Święte zostaną odprawione o 7:30, 9:30, 11:00 i 15:00. Ostatnia Eucharystia zakończy się procesją żałobną na cmentarz, po której tradycyjnie nastąpi różaniec za zmarłych.

2 listopada, w Dzień Zaduszny, Msze Święte odbędą się o 7:30, 9:30, 17:00, 18:00 i 20:00. Eucharystia o 20:00, poprzedzona półgodzinną adoracją i różańcem za zmarłych, odprawiona zostanie w intencji zbiorowej. O jej oprawę liturgiczną zadba nasza młodzież. Tego dnia przypadnie też pierwszy piątek miesiąca. W związku z tym zapraszamy do spowiedzi – dzieci od 16:00 do 17:00, a dorosłych i młodzież od 19:00.

Od 1 do 8 listopada, tj. w czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, można będzie uzyskać odpust zupełny za zmarłych, modląc się za nich i odwiedzając cmentarz. W tym okresie będziemy codziennie odmawiać różaniec za dusze tych, którzy zostaną poleceni naszej pamięci.

28 października oraz 1 i 2 listopada w kaplicy świętej Teresy lub kancelarii parafii można oddawać kartki z imionami zmarłych na Mszę Świętą zbiorową i wypominki jednorazowe i roczne.

31 października będziemy modlić się w nowennie o bezpieczną podróż dla wyjeżdżających na groby bliskich.

Prosimy o solidarne porządkowanie mogił i nieskładowanie śmieci obok kontenerów. Do Państwa dyspozycji będzie specjalna przyczepa na liście i dodatkowy pojemnik na odpadki.

Życzymy spokojnego i głębokiego przeżycia nadchodzącego czasu!