Rozpoczyna się Adwent

Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się tegoroczny Adwent, okres oczekiwania na przyjście Jezusa na końcu czasów, a jednocześnie przygotowań do obchodów Bożego Narodzenia. Od jutra aż do Wigilii będziemy gromadzić się na Roratach odprawianych w dni powszednie o 7:15.

Codziennie przed każdą Mszą Świętą można będzie przystąpić do spowiedzi.

Podczas porannych nabożeństw dzieci będą zbierały karteczki motywujące do dobrych postanowień. Osoby przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej czy sakramentu bierzmowania powinny każdego dnia brać w nich udział.

W kolejne niedziele Adwentu po Mszach Świętych można będzie zaopatrzyć się w opłatek wigilijny. Ofiary złożone na ten cel zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła zimą. W zakrystii i biurze parafialnym można też będzie nabywać świece wigilijne. Dochód z ich sprzedaży jak zawsze wesprze organizację pomocy świątecznej dla potrzebujących.

O wytrwanie w postanowieniach adwentowych będziemy się modlić w środowej nowennie do MBNP o 18:00.

Już dziś informujemy też o zbliżających się parafialnych rekolekcjach. W tym roku odbędą się one od 16 do 19 grudnia, a poprowadzi je ks. dr Dariusz Klejnowski-Różycki, adiunkt Uniwersytetu Opolskiego.

Życzymy owocnego przeżycia tegorocznego Adwentu!