Wielki Tydzień

To już ostatnie dni Wielkiego Postu. Za nami czas modlitwy, jałmużny i postu. Za nami czas rekolekcji i nawrócenia. Przed nami – Święte Triduum Paschalne, wielkie dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, najważniejszy i najpiękniejszy czas w roku liturgicznym.

Wieczorne spotkania modlitewne w parafii w Kiełpinie

.

WIELKI CZWARTEK

Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej, upamiętnienie Ostatniej Wieczerzy Jezusa i Jego uczniów, podczas której Chrystus ustanowił sakramenty Eucharystii i kapłaństwa, odprawiona zostanie się o 18:00. Po niej odbędzie się przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy, gdzie rozpocznie się adoracja, która potrwa do 21:00 i przez cały Wielki Piątek.

.

WIELKI PIĄTEK

Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża, celebracja Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa, rozpocznie się o 18:00. Następnie do 23:00 i przez całą Wielką Sobotę będzie miało miejsce modlitewne czuwanie przy Grobie Pańskim. W piątek od 20:00 przewodniczyć mu będzie zespół Aniołki, a od ok. 21:30 – schola.

Tego dnia obowiązuje ścisły post: należy powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych, a posiłki ograniczyć do dwóch skromnych i jednego sytego.

.

WIELKA SOBOTA

Od rana trwać będzie adoracja przy Grobie Pańskim, do udziału w której gorąco zachęcamy. Poświęcenie pokarmów odbędzie się o 14:00, 15:00, 16:00 i 17:00. Tradycyjnie w kościele można będzie pozostawić skarbonki wielkopostne.

O 20:00 rozpocznie się uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej, radosne obchody Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Prosimy, aby do kościoła zabrać świece, które zostaną zapalone od nowo poświęconego Paschału.

.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Uroczysta Rezurekcja zostanie odprawiona o 6:00. Kolejne Msze Święte o 9:30, 11:00, 12:00 i 18:00.

.