Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

W najbliższy czwartek, 30 maja, Kościół będzie świętował Boże Ciało. Jest to uroczystość liturgiczna, podczas której wierni w szczególny sposób oddają cześć Najświętszemu Sakramentowi, rozważając tajemnicę Przeistoczenia chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa.

Główna Msza Święta tego dnia w naszej parafii rozpocznie się o 8:30. Po niej wyruszy procesja, która przejdzie tradycyjnie ulicami Szkolną i Starowiejską, zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Jej zwieńczeniem będzie wspólny śpiew hymnu Ciebie Boga wysławiamy.

Jak zwykle zachęcamy wszystkich do udziału w obchodach uroczystości.

Pozostałe Msze Święte zostaną odprawione o 7:30, około 10:30 (po zakończeniu procesji), o 12:00 i o 18:00.

Codziennie w oktawie Bożego Ciała będą odbywać się kolejne procesje – szczegółowe informacje można znaleźć w ogłoszeniach duszpasterskich.