Wizytacja biskupia i bierzmowanie – relacja

Jak już informowaliśmy, 27 maja odbyła się w kiełpińskiej parafii wizytacja kanoniczna, podczas której biskup diecezjalny Ryszard Kasyna zapoznał się z życiem naszej wspólnoty.

W ciągu dnia ordynariusz odwiedził przedszkole „Aniołek” oraz szkoły w Kiełpinie i Borczu, gdzie rozmawiał z uczniami i nauczycielami, spotkał się także z osobami zaangażowanymi w życie parafii i działających w niej wspólnot, zwiedził kościół i jego otoczenie. Na zakończenie odprawił uroczystą Mszę Świętą połączoną z bierzmowaniem, w której brali udział liczni księża i wierni.

Podczas kazania biskup Kasyna mówił o znaczącej roli miłości w życiu człowieka i konieczności ciągłej nad nią pracy. Odwołując się do nowoczesnych środków komunikacji, zachęcał do dbania o relację z Bogiem i korzystania z „siedmiu SMS-ów od Pana”, jak nazwał dary Ducha Świętego, którego z jego rąk przyjęła nasza młodzież. W świecie, w którym coraz bardziej liczy się „mieć” – zwrócił uwagę biskup Kasyna – warto troszczyć się o „być”, aby w oparciu o Boga dobrze radzić sobie w życiu i umieć radzić innym.

Była to pierwsza oficjalna wizyta nowego biskupa pelplińskiego w naszej parafii.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<