Wizytacja biskupia

Nadchodzi wyjątkowe wydarzenie w życiu naszej parafii. 27 maja, w najbliższy poniedziałek, będziemy gościć biskupa Ryszarda Kasynę, nowego ordynariusza diecezji pelplińskiej, który odbędzie w Kiełpinie wizytację kanoniczną. To szczególne odwiedziny mające miejsce raz na pięć lat, podczas których pasterz lokalnego Kościoła zapoznaje się szczegółowo z sytuacją parafii, jej życiem i ludźmi ją tworzącymi. Mają one zacieśnić więzi między nim a wiernymi i umocnić ich wiarę.

Herb biskupa Ryszarda Kasyny

Biskup Ryszard Kasyna odwiedzi szkoły i przedszkole mieszczące się na terenie parafii, spotka się z grupami, które działają w naszej wspólnocie, obejrzy kościół i jego otoczenie. Na zakończenie odprawi uroczystą Mszę Świętą, podczas której udzieli sakramentu bierzmowania 80-osobowej grupie młodzieży. Rozpocznie się ona o 17:00 – zapraszamy!

Przypominamy, że tego dnia nie będzie Mszy Świętej odprawianej o 18:00.

Módlmy się, aby odwiedziny naszego pasterza przyniosły obfite owoce w życiu wspólnoty parafialnej i każdego z jej członków. W tej intencji odprawiona zostanie środowa nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.