Zielone Święta i Pierwsza Komunia Święta

19 czerwca, jak zawsze w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, odbędzie się w naszej parafii uroczysta Pierwsza Komunia Święta. Parafialni dziewięciolatkowie po raz pierwszy przyjmą Eucharystię i wezmą pełny udział w ofierze Mszy Świętej.

Uroczysta liturgia została zaplanowana na 10:00. O tej godzinie dzieci wejdą procesjonalnie do pustego, wcześniej zamkniętego kościoła, a za nimi ich rodzice i pozostali wierni. Ze względów praktycznych miejsca siedzące będą zarezerwowane tylko dla przyjmujących Pierwszą Komunię Świętą i ich rodzin.

Pozostałe Msze Święte w uroczystość Zesłania Ducha Świętego odprawione zostaną w nieco odmiennym od zwykłego porządku: o 7:30, 8:30, 12:00 i 18:00. O 15:00 odbędzie się nabożeństwo majowe dla dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej w Borczu.

W poniedziałek natomiast, w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i drugi dzień Zielonych Świąt, Msze Święte o 7:15, 9:30, 17:00 i 18:00.

pasek

Podczas białego tygodnia dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą, będą codziennie o 17:00 uczestniczyć we Mszy Świętej i nabożeństwie majowym.

Niebawem rozpoczną się też próby sypania kwiatów przed Bożym Ciałem. Udział w nich biorą wszystkie dzieci, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię Świętą oraz pozostałe chętne dziewczynki. Zbiórka we wtorek o 16:30 przed kościołem.