Sekundycja

2 czerwca w naszej parafii miała miejsce Msza Święta sekundycyjna. Odprawili ją neoprezbiterzy, którzy przez ostatni rok jako diakoni odbywali w Kiełpinie praktykę duszpasterską.

Mszy Świętej przewodniczył ks. Adam Lamkiewicz, a homilię wygłosił ks. Marek Szynkowski. Na zakończenie neoprezbiterzy wspólnie udzielili księżom, służbie liturgicznej i wszystkim zgromadzonym błogosławieństwa prymicyjnego.

Można powiedzieć, że było to wydarzenie historyczne, ponieważ ks. Adam Lamkiewicz był pierwszym diakonem pracującym w naszej parafii, dotychczas nie odbyła się tu również żadna sekundycja.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

Z kolei 26 czerwca biskup diecezjalny Ryszard Kasyna wręczył neoprezbiterom dekrety kierujące ich do pierwszych parafii. Ksiądz Lamkiewicz zostanie wikariuszem w Czarnej Wodzie, a ksiądz Szynkowski – w Subkowach.

Życzymy Księżom Neoprezbiterom błogosławieństwa Bożego na każdy dzień posługi duszpasterskiej, aby była ona owocnym dążeniem do świętości i prowadzeniem do niej innych.