Nowi ministranci zasilili szeregi parafialnej służby liturgicznej

22 września podczas Mszy Świętej dla dzieci ksiądz proboszcz uroczyście przyjął do grona ministrantów naszej parafii 7 chłopców, którzy pomyślnie ukończyli czteromiesięczne przygotowania w ramach okresu kandydatury.

Po udzielonym przez księdza proboszcza błogosławieństwie i poświęceniu strojów liturgicznych świeżo upieczeni ministranci z pomocą starszych kolegów po raz pierwszy założyli kołnierze, stając się pełnoprawnymi członkami służby liturgicznej.

Następnego dnia podczas spotkania w salce kominkowej chłopcy otrzymali legitymacje ministranckie i uczcili to ważne w ich życiu wydarzenie wspólnym poczęstunkiem.

Tym samym służba liturgiczna naszej parafii liczy obecnie 43 ministrantów.

Nowym ministrantom gratulujemy i życzymy wzrastania w wierze i dojrzałości oraz nieustającego zapału i sumienności  w służbie Bogu i ludziom.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<