Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Wraz z początkiem listopada nadchodzi ten czas w roku, w którym liturgia Kościoła kieruje myśli wiernych w stronę świętości i życia wiecznego. Wspominamy wszystkich znanych i nieznanych świętych, odwiedzamy cmentarze i modlimy się za dusze zmarłych.

800px-Znicz

1 listopada, w piątek, uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o 7:30, 9:30, 11:00 i 15:00. Po popołudniowej Eucharystii wyruszy z kościoła procesja żałobna, która zakończy się różańcem za zmarłych poleconych naszej pamięci.

2 listopada, w Dzień Zaduszny, Msze Święte odbędą się o 7:30, 9:30, 17:00 i 18:00. Ostatnia z nich zostanie odprawiona w intencji zbiorowej.

W te dni można będzie w kaplicy świętej Teresy złożyć kartki z imionami zmarłych, za których będziemy się modlić podczas Mszy Świętej zbiorowej oraz w ramach wypominek rocznych i jednorazowych.

Okazja do spowiedzi przed nadejściem świątecznych dni – w czwartek 31 października od 15:00.

Dusze sprawiedliwych są w ręku Boga i nie dosięgnie ich męka.
Zdało się oczom głupich, że pomarli, zejście ich poczytano za nieszczęście
i odejście od nas za unicestwienie, a oni trwają w pokoju.

Choć nawet w ludzkim rozumieniu doznali kaźni, nadzieja ich pełna jest nieśmiertelności.
Mdr 3, 1-4