Adwent 2013

Dokładnie 1 grudnia rozpoczął się tegoroczny Adwent. To pamiątka oczekiwania na narodzenie Jezusa Chrystusa, ale też czas, który ma przypomnieć nam o nadchodzącym powtórnym przyjściu Chrystusa na Sąd Ostateczny.

W tym szczególnym czasie tradycyjnie zapraszamy wszystkich na roraty odprawiane od poniedziałku do soboty o 7:15. Ich motywem przewodnim będą postaci osób, które dążyły do świętości, gromadząc skarby w niebie. Dzieci będą otrzymywać obrazki motywujące do dobrych postanowień, natomiast kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania, dla których uczestnictwo w porannych Mszach Świętych jest obowiązkowe, będą zbierać w swoich indeksach pieczątki.

Zachęcamy też do korzystania ze spowiedzi adwentowej. Okazja do tego istnieje codziennie przed każdą Mszą Świętą.

W kolejne niedziele Adwentu po Mszach Świętych można zaopatrywać się w opłatek. W zakrystii i biurze parafialnym można też nabywać świece wigilijne. Ofiary złożone przy odbieraniu opłatków zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła zimą, natomiast opłaty za świece – na świąteczną pomoc dla potrzebujących.

Rekolekcje adwentowe nasza parafia będzie przeżywać od 15 do 18 grudnia. Poprowadzi je ks. dr Sławomir Ałaszewski.