Odpust świętego Józefa

19 marca to w kalendarzu liturgicznym uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, który jest drugim patronem naszej parafii. Dlatego tego dnia, a więc w najbliższą środę, będziemy obchodzić odpust.

Msze Święte zostaną odprawione o 7:30, 9:30, 16:00 (dla dzieci) i 18:00 (suma odpustowa). Zachęcamy do licznego uczestnictwa w obchodach naszego parafialnego święta.

Święty Józef z Nazaretu pochodził z rodu Dawida. Był oblubieńcem Maryi, a także opiekunem i wychowawcą Jezusa Chrystusa. Zajmował się rzemiosłem. Kościół stawia go za wzór cnót, sprawiedliwości i oddania Bożej woli. Święty Józef jest uznawany za patrona między innymi Kościoła powszechnego, małżonków i rodzin chrześcijańskich, ojców, wszystkich pracujących, jak również dobrej śmierci.