O wielkim znaczeniu wiary. Bierzmowanie 2014

Trzeciego kwietnia po południu kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył biskup Piotr Krupa.

Biskup Krupa w wygłoszonym kazaniu stwierdził, że jednym z darów sakramentu bierzmowania jest dar wiary, który usprawnia i zobowiązuje do tego, aby wiarą żyć, wiarę wyznawać, a jeśli trzeba – wiary bronić. Można to robić na różne sposoby: poprzez słowa modlitwy, okazywanie miłości i szacunku innym, a także czyny. Posłużył się między innymi przykładem historii błogosławionego biskupa Michała Kozala, który nie stracił ufności Bogu mimo okrutnych prześladowań, jakich doświadczył w obozie koncentracyjnym. Ksiądz biskup podzielił się także własnym świadectwem – ze wzruszeniem opowiedział o tym, kiedy jako licealista wraz z koleżankami i kolegami z klasy stanął w obronie krzyża wiszącego w sali lekcyjnej. Na zakończenie uroczystości biskup senior zachęcał, aby prowadzić piękne życie, bo życie może być piękne, nawet jeśli doświadcza się w nim trudności. Ponieważ jego pełnię odkrywa się właśnie w świetle wiary, kaznodzieja wzywał, aby młodzież, która z jego rąk przyjęła bierzmowanie, nigdy jej nie utraciła.

Dziękując biskupowi za przybycie do naszej parafii, ksiądz proboszcz wyraził przekonanie, że przejęcie, z jakim mówił on o wierze i miłości Boga, na pewno zapadnie zgromadzonym w pamięć. W świecie, w którym wiele jest zagubienia, warto wpatrywać się w świadków, bo – jak powiedział ksiądz Okroj – propagandzistów można zlekceważyć, ale świadkom trudno się oprzeć. Ksiądz proboszcz zachęcił, aby młodzież świadczyła o swojej wierze najprostszymi gestami, jak choćby uczestnictwem w drodze krzyżowej.

Młodzi ludzie przygotowywali się do tego wydarzenia od początku roku szkolnego poprzez katechezy, cotygodniowe spotkania w kościele, udział w nabożeństwach i spowiedź.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<