Parafialne obchody kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II

Już w najbliższą niedzielę, w dzień poświęcony tajemnicy Miłosierdzia Bożego, będziemy świadkami wspaniałego wydarzenia. Ojciec Święty Franciszek w obecności papieża seniora Benedykta XVI dokona kanonizacji dwóch swoich wielkich poprzedników – Jana XXIII i Jana Pawła II.

Jan Paweł IIJan XXIII

W uroczystości na Placu św. Piotra weźmie udział spora grupa naszych parafian, którzy wraz z księdzem Andrzejem Meggerem już w środowy poranek wyruszyli w drogę. W Watykanie będą modlić się także w naszych intencjach.

Ale ci, którzy nie wyjechali do Rzymu, również mają możliwość wspólnego świętowania tego radosnego wydarzenia. W naszej parafii rozpocznie się ono już w sobotę po Mszy Świętej odprawianej o 18:00 papieską wieczornicą pod przewodnictwem zespołu Aniołki. Natomiast w niedzielę o 15:00 można będzie obejrzeć montaż słowno-muzyczny poświęcony obu kanonizowanym papieżom przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy!

Kanonizacja błogosławionych papieży odbędzie się 27 kwietnia o 10:00 w Watykanie.