Czy zechcesz wrócić?

KOMENTARZ DO SŁOWA BOŻEGO Z 8 MAJA 2014 ROKU – J 10, 11-16

Na Bliskim Wschodzie, w ojczyźnie Jezusa, dominują suche, gorące i pustynne tereny, często poprzecinane pasmami gór. Zdarzają się także obszary kamieniste z bardzo skąpą roślinnością i z rzadkimi miejscami, gdzie można znaleźć wodę. Owce pozostawione same sobie w takich warunkach nie mają szans na przeżycie. Jedyną ich szansą jest pasterz, który zna okolicę i wie, którędy prowadzić swoje owce. W naszym życiu łatwo można ulec „fatamorganie”, złudzeniu, że gdzieś na horyzoncie jest wspaniała oaza. Biegnę tam, nie oszczędzając sił, oddalając się od współmałżonka, rodziny, wspólnoty, Boga. Bo tam zaspokoję swoje pragnienia. Szybko się okazuje, że zostałem zwiedziony. Nie mam sił, by wrócić i przyznać się do winy, a pragnienia są jeszcze głębsze.

Jednak Dobry Pasterz nigdy nie przestaje szukać owiec zagubionych. Czy zechcesz wrócić?

ks. Andrzej Megger


Ten komentarz jest elementem inicjatywy Żeby oddychać pełnią życia.
W jej ramach każdego dnia na stronie internetowej Radia Głos
publikowane są komentarze do Słowa Bożego, które tworzą kapłani naszej diecezji.
Zapraszamy do codziennego śledzenia tych rozważań.