Sekundycja

15 czerwca naszą parafię ponownie – już jako księża – odwiedzili ks. Sebastian Wydrowski i ks. Mateusz Szumała, którzy w ciągu ostatnich miesięcy poprzez obecność przy ołtarzu, głoszenie Słowa Bożego i nauczanie w szkole przygotowywali się wśród nas do kapłaństwa. Wspólnie odprawili Mszę Świętą i udzielili licznie zgromadzonym wiernym błogosławieństwa prymicyjnego.

Eucharystii przewodniczył ks. Szumała, natomiast ks. Wydrowski wygłosił kazanie poświęcone tajemnicy Trójcy Świętej. Po odebraniu życzeń z rąk przedstawicieli służby liturgicznej i dzieci, neoprezbiterzy przez kilkanaście minut nakładali ręce na obecnych parafian, udzielając im szczególnego błogosławieństwa.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

Niebawem nowo wyświęceni kapłani naszej diecezji odbiorą dekrety, na mocy których we wrześniu rozpoczną posługę w swoich pierwszych parafiach.