W prawdzie

KOMENTARZ DO SŁOWA BOŻEGO Z 23 CZERWCA 2014 ROKU – Mt 7, 1-5

Tak się składa, że dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Może jest on trochę mniej zauważany niż Dzień Matki, ale to chyba dlatego, że wzorem ojca, poza Bogiem, jest św. Józef. Mało mówi, dużo działa, ale kiedy trzeba, potrafi „po męsku” rozstrzygnąć sprawę.

Takiego właśnie rozstrzygania spraw uczy nas dzisiejsza Ewangelia. Słowa „nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni” oraz te o usuwaniu drzazgi z oka brata wcale nie znaczą, że mamy zająć się jedynie sobą i swoimi sprawami. To byłoby nawet… wygodne. Kto żyje w prawdzie, nie będzie zajmował się próżnymi rozmowami, plotkami i obmową.

O. Piotr Rostworowski OSB jedno ze swoich rozważań ubarwia przykładem: jeśli do pustego garnka wrzucimy sztućce, z pustego zrobi się wielki hałas. Jeśli garnek będzie pełen, przyniesie to mu jeszcze korzyść.

Obyśmy zawsze byli „pełni” Bożej prawdy o sobie i „po męsku” rozwiązywali każdą nieprzejrzystość swojego życia.

ks. Andrzej Megger


Ten komentarz jest elementem inicjatywy Żeby oddychać pełnią życia.
W jej ramach każdego dnia na stronie internetowej Radia Głos
publikowane są komentarze do Słowa Bożego, które tworzą kapłani naszej diecezji.
Zapraszamy do codziennego śledzenia tych rozważań.