Za nami Rodzinny Festyn Parafialny

Mimo towarzyszącej mu kapryśnej pogody, pierwszy Rodzinny Festyn Parafialny można uznać za bardzo udany. W niedzielne popołudnie 22 czerwca setki parafian i gości wszystkich pokoleń wspólnie bawiły się podczas występów artystycznych, konkurencji sportowych i poczęstunku.

Przez niemal cały czas trwania festynu na ustawionej w ogrodzie za plebanią scenie działo się coś wartego uwagi. Koncert scholi, przedstawienie w wykonaniu Teatrzyku Kiełek oraz popisy wokalne i taneczne uczennic kiełpińskiej szkoły nieustannie gromadziły wielu widzów.

Do głównych atrakcji należały też z pewnością rodzinne zawody sportowe, podczas których drużyny musiały wykazać się szybkością, sprawnością i umiejętnością współpracy. W pobliżu salek parafialnych można było natomiast spróbować swoich sił w szachach. Ponadto na dzieci czekała możliwość przejażdżki na koniu i kolorowego pomalowania twarzy.

Ci, którzy zgłodnieli, mogli poczęstować się domowym ciastem albo upiec na ognisku kiełbaskę.

Zwieńczeniem zabawy na świeżym powietrzu było przeciąganie liny i błogosławieństwo udzielone przez księdza proboszcza. Następnie najwytrwalsi przenieśli się do salki kominkowej, aby obejrzeć film pt. „Odważni”.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

Kolejny Rodzinny Festyn Parafialny odbędzie się 21 czerwca 2015 roku. Do zobaczenia, niech będzie nas jeszcze więcej!