Nasi ministranci zostali ustanowieni ceremoniarzami

To nowość w naszej parafii. W minioną niedzielę dwaj spośród kiełpińskich ministrantów – Artur Jaworowski i Dawid Miłejko – po specjalnym przygotowaniu zostali ustanowieni przez biskupa Ryszarda Kasynę ceremoniarzami.

Zakończona właśnie edycja diecezjalnego kursu dla ceremoniarzy trwała od jesieni ubiegłego roku. We wspólnej nauce i modlitwie wzięło udział 49 kandydatów z 31 parafii. Zwieńczeniem pracy były egzamin oraz rekolekcje wygłoszone w Pelplinie przez ks. dr. Wojciecha Niemczewskiego, poświęcone liturgii jako ofierze Jezusa Chrystusa, a także szkole mądrości i oknu wieczności.

Ceremoniarz to osoba, która dba o prawidłowe przygotowanie liturgii i czuwa nad jej właściwym, godnym przebiegiem.

Dawidowi i Arturowi gratulujemy ukończenia kursu i życzymy, aby nowa forma posługi przy ołtarzu była dla nich impulsem do duchowego rozwoju.

Fotoreportaż z tego wydarzenia znajdą Państwo na stronie internetowej diecezjalnego Radia Głos.