Rozpoczęła się rozbudowa naszego kościoła

Po długich rozważaniach i trwających kilka miesięcy przygotowaniach w ubiegłym tygodniu rozpoczęła się ważna dla naszej parafii inwestycja – rozbudowa kościoła. To wielkie, ale bardzo potrzebne wyzwanie.

Grono kiełpińskich parafian nieustannie rośnie, a pomieszczenie ich w świątyni podczas większych uroczystości czy nawet niedzielnych Mszy Świętych od dawna jest niemożliwe. Stąd potrzeba powiększenia kościoła. Parafia została do tego zobowiązana przez biskupa Ryszarda Kasynę podczas zeszłorocznej wizytacji.

Na ogrodzonym placu budowy przeprowadzono już wykopy, podjęto też wylewanie fundamentów. Postępy prac będzie można obserwować za pomocą poświęconej rozbudowie podstrony galerii. Zapraszamy!