Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

W ciągu najbliższych dni nasze myśli będą kierować się ku tym, którzy odeszli, ku przeszłości i wieczności. Jednocześnie liturgia Kościoła będzie nam wyraźnie przypominać o tym, że śmierć nie jest końcem historii człowieka, ponieważ jego przeznaczeniem jest Boże zbawienie, wskazując świętych jako przykład dla żyjących. Zbliżają się kolejne listopadowe święta.

krzyz

1 listopada, w sobotę, Msze Święte zostaną odprawione o 7:30, 9:30, 11:00, 15:00 18:00. Przedostatnia zakończy się procesją żałobną, która przejdzie alejkami cmentarza. Po jej powrocie w kościele rozpocznie się różaniec za zmarłych. Natomiast wieczorna Eucharystia będzie sprawowana w intencji zbiorowej.

2 listopada Dzień Zaduszny. Msze Święte w porządku niedzielnym, także w Borczu.

W tych dniach w bocznej kaplicy będzie okazja, aby wypełniać i oddawać kartki z imionami zmarłych, których chcemy polecić modlitwie parafialnej wspólnoty poprzez Mszę Świętą zbiorową oraz wypominki jednorazowe i roczne.

Jeszcze przed uroczystością Wszystkich Świętych, w piątek od 15:00, będzie można przystąpić do spowiedzi.