Zbliża się Adwent

Zakończył się kolejny rok liturgiczny, a to oznacza, że Boże Narodzenie coraz bliżej. Przed nami szczególny czas oczekiwania i przygotowania do tego ważnego wydarzenia, czyli Adwent. Informujemy o tym, co będzie się w tym okresie działo w naszej parafii.

candles

Tradycyjnie w dni powszednie odprawiane będą Roraty. Na te poranne Msze Święte, tak charakterystyczne dla Adwentu, zapraszamy wszystkich od poniedziałku do soboty o 7:15. Zabierajmy ze sobą lampiony. Na najmłodszych jak zwykle czekają specjalne obrazki. Szczególnie wezwani do uczestnictwa są kandydaci do bierzmowania oraz dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

Przypominamy też, że codziennie przed każdą Mszą Świętą można w naszym kościele przystępować do sakramentu pokuty i pojednania.

Trzeci tydzień tegorocznego Adwentu upłynie pod znakiem czterodniowych rekolekcji, które wygłosi ks. dr Wojciech Niemczewski, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego naszej diecezji. O szczegółach poinformujemy w późniejszym czasie.

Natomiast już teraz można w zakrystii i biurze parafialnym kupować świece wigilijne, a po niedzielnych Mszach Świętych – zaopatrywać się w opłatek. Fundusze zebrane w ten sposób zostaną przeznaczone odpowiednio: na świąteczną pomoc organizowaną przez Caritas dla potrzebujących oraz ogrzewanie kościoła zimą.