Rozbudowa kościoła wchodzi w nowy etap

Niecałe pięć miesięcy temu rozpoczęto wykopy pod fundamenty nowej części naszej świątyni. W krótkim czasie wzniesiono jej mury, które następnie przykryła konstrukcja dachu. Nadszedł czas na kolejną fazę prac budowlanych.

Od poniedziałku 9 lutego trwa wyburzanie południowego muru istniejącego kościoła, z którym łączy się powstająca bryła. Tymczasowo powstała nowa ściana, umożliwiająca prowadzenie dalszych robót przy jednoczesnym normalnym funkcjonowaniu świątyni. Choć mniej w niej obecnie miejsca, jej wnętrze jest dzięki temu bezpieczne i osłonięte przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Mimo tego radzimy: od teraz warto nieco cieplej się ubierać przed wyjściem do kościoła.

Zachęcamy do modlitwy w intencji rozbudowy naszej świątyni.

Przypominamy, że postępy prac budowlanych można śledzić poprzez kronikę umieszczoną w galerii.