Odpust świętego Józefa

Mówienie o świętym Józefie z Nazaretu nie jest zadaniem łatwym. Choć był oblubieńcem Maryi i opiekunem Jezusa, niewiele posiadamy o nim informacji, a na kartach Pisma Świętego nie pojawia się ani jedno wypowiedziane przez niego słowo. Nie zmienia to jednak faktu, że Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny jest wielką postacią. 19 marca 2015 roku obchodziliśmy parafialny odpust ku jego czci.

Uroczystą Mszę Świętą odprawił ksiądz kanonik Andrzej Szopiński, ekonom diecezji pelplińskiej. Przybyli także inni kapłani, między innymi ksiądz Piotr Krupiński, dziekan dekanatu kartuskiego, oraz ksiądz Tadeusz Misiorny, niegdyś proboszcz naszej parafii.

W tematykę obchodów poprzez śpiew i recytację wprowadził obecnych Teatrzyk Kiełek.

W wygłoszonej homilii ksiądz Szopiński mówił o świętym Józefie jako patronie rodziny i dobrej śmierci. Zauważył, że te dwa – na pozór trudne do połączenia – pola są od siebie zależne. Aby bowiem doświadczyć dobrej śmierci, trzeba najpierw dobrze żyć, czego ważnym elementem jest dbanie o dobre relacje z bliskimi. Kaznodzieja zachęcał, aby troszczyć się o nie, zanim będzie za późno.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

Święty Józef z Nazaretu jest drugim patronem naszej parafii.