Zawieszenie wiechy na dachu nowej części kościoła

W toku prac związanych z rozbudową naszego kościoła nadszedł już moment finalizacji konstrukcji dachu. Jak więc każe tradycja, 13 kwietnia nad budowlą zawisła wiecha.

Zanim się to stało, odprawiona została Msza Święta w intencji budowniczych i ofiarodawców, której oprawę muzyczną wzbogaciła orkiestra dęta. Podczas kazania ksiądz proboszcz mówił o dziele rozbudowy kościoła, a ilustracją były fotografie dokumentujące kolejne jej etapy. Po Eucharystii zgromadzeni procesyjnie przeszli w pobliże placu robót, gdzie miało miejsce poświęcenie wiechy.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

Prace budowlane rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku. W ciągu kilku miesięcy stanęły mury nowej części świątyni, została wyburzona ściana stojąca w miejscu połączenia jej z dotychczasową bryłą kościoła, a teraz całość została przykryta wspólnym dachem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy na różne sposoby wspierają to przedsięwzięcie.