Zesłanie Ducha Świętego i Pierwsza Komunia Święta – zapowiedź

W niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii nie będzie to jedyny powód do świętowania. Jeszcze w sobotę odbędzie się wigilijne czuwanie, a w samą uroczystość tradycyjnie będzie miała miejsce Pierwsza Komunia Święta. Przedstawiamy szczegóły nadchodzących wydarzeń.

Parafialna wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza wszystkich na Mszę i adorację przed świętowaniem Zesłania Ducha Świętego. W programie spotkania znajduje się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, a także wspólne modlitwy i śpiewy. Początek w sobotę o 18:00. Prosimy, aby przynieść ze sobą świece.

Z kolei w niedzielę o 10:00 kolejna grupa dzieci po raz pierwszy przyjmie sakrament Eucharystii. Ze względu na ograniczoną pojemność kościoła wprowadzone zostały na jej czas pewne zasady organizacyjne. Świątynia przed ceremonią będzie zamknięta. Najpierw wejdą do niej procesjonalnie dzieci, a później ich rodzice. Dla nich zarezerwowane będą wszystkie miejsca. Pozostałych prosimy o pozostanie na zewnątrz, gdzie ustawione zostaną ławki i krzesła. Rozstawione tam głośniki pozwolą Państwu uczestniczyć w liturgii.

Pozostałe Msze Święte zostaną tego dnia odprawione o 7:30, 8:30 (w Borczu), 12:00 i 18:00.

Spowiedź dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Eucharystii oraz ich rodzin odbędzie się w sobotę o 9:00.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Przypominamy więc, że pozostały ostatnie dni na przystąpienie do wielkanocnej spowiedzi.