Przyjaciele Oblubieńca w Białymstoku

Corocznie, w okolicy liturgicznego wspomnienia narodzenia św. Jana Chrzciciela, odbywa się zjazd lokalnych grup tworzących wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca, założoną przez ks. Krzysztofa Kralkę. W piątek 19 czerwca 42 przedstawicieli parafialnej wspólnoty z Kiełpina wyruszyło do Białegostoku na tegoroczne święto wspólnoty.

Po drodze zatrzymaliśmy się w Świętej Lipce. W barokowym sanktuarium Matki Bożej wysłuchaliśmy najpierw koncertu organowego, a następnie kustosz o. Józef Figiel przybliżył nam historię tego miejsca. Na zakończenie ks. proboszcz Arkadiusz Okroj odprawił Mszę Świętą dla kiełpińskich pielgrzymów.

Po nocy spędzonej w Świętej Lipce skoro świt wyruszyliśmy w dalszą drogę. O dziewiątej dotarliśmy do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku, które było gospodarzem tegorocznego święta wspólnoty.

Uroczystości rozpoczęły się przedstawieniem i przywitaniem grup, które przyjechały do Białegostoku. Następnie wysłuchaliśmy konferencji o. Grzegorza Siwka pt. „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. O jedenastej rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem ks. abp. Edwarda Ozorowskiego, metropolity białostockiego. Homilię wygłosił moderator główny wspólnoty ks. Krzysztof Kralka. Po Mszy Świętej udaliśmy się na przygotowany przez organizatorów obiad. O piętnastej wróciliśmy do sanktuarium, aby modlić się koronką do Miłosierdzia Bożego. Potem ks. Krzysztof Kralka wręczył grupom, które zawiązały się w ciągu ostatniego roku ikonę „Chrystus z Przyjacielem”, która jest symbolem wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. W naszym imieniu odebrał ją ks. proboszcz Arkadiusz Okroj. Na zakończenie świętowania wzięliśmy udział w koncercie uwielbienia w wykonaniu zespołu Razem za Jezusem z Lublina.

Po dniu pełnym duchowych uniesień i przeżyć wróciliśmy do Kiełpina.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<