Piesza pielgrzymka na Jasną Górę

Kilkanaście dni wędrówki, setki pokonanych kilometrów i niezliczone intencje niesione do częstochowskiej Matki. 29 lipca z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wyruszy kartuska grupa uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, a z nią także nasi parafianie. Przed nimi ostatnie przygotowania, a my podpowiadamy, jak można włączyć się w tę wielką modlitwę, pozostając w domu.

Chcieliby Państwo doświadczyć przeżyć związanych z pielgrzymką, ale z różnych powodów nie mogą się na nią udać? Być może mają Państwo szczególne prośby czy podziękowania, które chcieliby oddać Matce Bożej w Częstochowie? Nic straconego! Nasi pielgrzymi mogą to zrobić za Państwa. Wystarczy zapisać swoją intencję na kartce, a następnie wrzucić ją do puszki ustawionej na bocznym ołtarzu w kościele. Będą Państwo mieli taką możliwość do 1 sierpnia włącznie. Wszystkie zebrane w ten sposób myśli zabiorą ze sobą nasi parafianie uczestniczący w pielgrzymce, aby odczytywać je i modlić się w powierzonych im w nich intencjach podczas nowenn odprawianych każdego dnia w drodze na Jasną Górę.

Ponadto w pielgrzymowanie można się włączyć duchowo poprzez osobistą modlitwę, a także uczestnictwo w parafialnym śpiewie Apelu jasnogórskiego. Będzie się on odbywał codziennie po wieczornych Mszach Świętych.

Natomiast ci, którzy chcieliby jeszcze ruszyć na pielgrzymi szlak, proszeni są o kontakt z księdzem proboszczem, który udzieli im potrzebnych informacji.