Nowy rok szkolny

Lato jak zwykle minęło bardzo szybko. Kończą się wakacje, a przed uczniami i nauczycielami kolejny rok szkolny, pełen pracy, wyzwań i nowych doświadczeń. Aby był on dobrym czasem, na samym początku powierzymy go Bożemu błogosławieństwu.

1 września, w najbliższy wtorek, odprawimy Msze Święte inauguracyjne – o 8:00 w Kiełpinie i 9:00 w Borczu. Z tego powodu nie odbędzie się Eucharystia o 7:15. Dzień wcześniej, 31 sierpnia, od 15:30 do 17:00 będzie można przystąpić do spowiedzi.

Następnie w środę dzieci, młodzież, nauczycieli i pracowników oświaty polecimy opiece Matki Bożej w nowennie.

Uczniów, szczególnie tych rozpoczynających swoją przygodę z nauką, zapraszamy także na pobłogosławienie tornistrów i przyborów szkolnych, które w Borczu będzie miało miejsce 1 września po odprawianej wtedy Mszy Świętej, natomiast w Kiełpinie – 6 września po Eucharystii o 9:30.

Wraz z pozostałymi zajęciami rozpoczynają się także katechezy. W ćwiczenia do religii dzieci ze szkoły podstawowej będą się mogły zaopatrzyć u pań katechetek.