Rozbudowa kościoła trwa już rok

15 września minął rok, od kiedy w pobliżu kościoła pojawili się robotnicy, aby rozpocząć jego rozbudowę. W ciągu tych 365 dni wiele udało się zrobić. Aby pokazać postęp, jaki się w tym czasie dokonał, przygotowaliśmy specjalne zestawienie fotografii – aktualnych i tych sprzed 12 miesięcy. Zapraszamy do ich obejrzenia.

Podsumujmy – od zeszłej jesieni powstały przede wszystkim mury i dach nowej części świątyni. Następnie zamontowano okna i wykonano elewację. Wewnątrz budynku przygotowano miejsca na ołtarze, zainstalowano łącze do gazu, ogrzewanie podłogowe oraz system wentylacyjny, a także dopracowano sufit i wylano posadzkę. W późniejszym czasie dolne części ścian wyłożono marmurowymi płytami, a w górnych zamontowano ozdobne elementy. Pojawiły się też drzwi, reflektory i żyrandole. Obecnie kontynuowane są prace wykończeniowe.

Podczas niedzielnych ogłoszeń parafialnych ksiądz proboszcz mówił, że za kilka tygodni nowe miejsce powinno być gotowe. Wówczas tam zostaną przeniesione nabożeństwa. Rozpocznie się natomiast modernizacja dotychczasowego wnętrza kościoła, aby po połączeniu obie części stanowiły jednolitą całość.

Wszystkie te zmiany mogli Państwo obserwować za pomocą internetowej kroniki rozbudowy. Poniżej prezentujemy zdjęcia, które pokazują, jak zmieniło się otoczenie kościoła widziane z różnych perspektyw.

To dobra okazja, aby podziękować wszystkim, którzy na różne sposoby wspierają tę wymagającą inicjatywę – modlitwą, ofiarą, dobrym słowem… Bóg zapłać!