Rozpoczął się drugi etap rozbudowy kościoła

W połowie stycznia, po ponadmiesięcznej przerwie, do budynku naszego kościoła powrócili budowlańcy. Rozpoczęła się modernizacja dotychczasowego prezbiterium i naw.

10 grudnia o 17:00 miała miejsce pierwsza Msza Święta odprawiona w nowym wnętrzu kościoła. W połączonych jego częściach spędziliśmy cały okres Bożego Narodzenia. Jednak proces rozbudowy na tym się nie zakończył, ponieważ konieczna jest kompleksowa modernizacja starego wnętrza, dzięki której uzyskamy spójną całość.

Dlatego w ostatnich dniach odbudowano tymczasową ścianę i rozpoczęto dalsze prace budowlane. Prezbiterium i stara nawa zostały opróżnione, skuto ich posadzkę i rozebrano elementy sklepienia. W ścianie bocznej kaplicy wykonano otwór, w którym w przyszłości znajdzie się główne wejście do kościoła. W ubiegły piątek zaczął się montaż stalowej konstrukcji, która wzmocni strop.

Trudno poznać mury, w których jeszcze przed kilkoma tygodniami spotykaliśmy się na nabożeństwach – mogą się Państwo sami o tym przekonać, oglądając najnowsze zdjęcia umieszczone w internetowej kronice rozbudowy.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<