Trwa Wielki Post

W minioną środę, niedługo po tym, jak z kościoła zniknęły świąteczne ozdoby, rozpoczęliśmy Wielki Post. Przed nami kilkutygodniowe przygotowania do najważniejszego święta w roku, także poprzez tradycyjne nabożeństwa, których plan przedstawiamy poniżej.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE
PIĄTKI 16:00 DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI
17:30 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH
20:00 DROGA KRZYŻOWA DLA DŁUŻEJ PRACUJĄCYCH
organizowana przez młodzież
NIEDZIELE 15:00 GORZKIE ŻALE
z kazaniem pasyjnym

W drodze krzyżowej o 16:00 obowiązkowo uczestniczą dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej, o 20:00 – uczniowie drugich i trzecich klas gimnazjum. Za udział w tych obrzędach można uzyskać odpust zupełny.

Od 13 do 16 marca będą miały miejsce wielkopostne rekolekcje.

Wielkanoc będziemy w tym roku obchodzić 27 marca.