Ksiądz proboszcz laureatem nagrody Kartëskô Skra

W sobotnie popołudnie w Kartuskim Centrum Kultury odbyło się wręczenie dorocznych nagród Burmistrza Kartuz Kartëskô Skra. Wśród laureatów znalazł się ksiądz Arkadiusz Okroj.

Kartesko Skra

Ksiądz proboszcz został nagrodzony w kategorii „Pomagają innym” za „podjęcie inicjatywy rozbudowy kościoła parafialnego, wsparcie dla inicjatyw kulturalnych realizowanych na terenie sołectwa oraz troskę o stworzenie w Kiełpinie solidarnej wspólnoty otwartej na potrzeby drugiego człowieka”.

Wśród laureatów znalazł się także nasz parafianin Czesław Jarzębiński, doceniony w kategorii „Przedsiębiorczość”. Pozostałe statuetki otrzymali Diana Malotka‑Trzebiatowska, Wioletta Stoltmann, Małgorzata Kuchtyk, Piotr Smoliński oraz Mirosława i Jan Kazanowie. Przyznano ponadto 10 wyróżnień, w tym dla mieszkającego w Kiełpinie Piotra Olszewskiego, oraz 5 nagród specjalnych, z których jedna trafiła do Bogdana Górskiego, również pochodzącego z tutejszej parafii.

Kartëskô Skra to nagroda przyznawana przez Burmistrza Kartuz za zasługi i wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz Gminy Kartuzy. Kandydatów proponują mieszkańcy, radni, stowarzyszenia i organizacje zawodowe, a wyboru laureatów dokonuje kapituła.