Relacja z wielkopostnych rekolekcji

Przed Niedzielą Palmową tradycyjnie przeżywaliśmy wielkopostne rekolekcje. W tym czasie wiele się w naszej parafii działo.

Kazania podczas codziennych Mszy Świętych głosił ksiądz Andrzej Szopiński z Pelplina. Najmłodsi wspólnie modlili się w kościele i uczestniczyli w specjalnych zajęciach w szkole. Bardzo bogaty program został w tym roku skierowany do gimnazjalistów. Młodzież gromadziła się na hali sportowej Zespołu Szkół w Kiełpinie, gdzie wraz z członkami wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca i zaproszonymi gośćmi każdego dnia skupiała się na innym temacie.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

Pierwszy dzień: „Bóg nie przestanie mnie kochać”
Gimnazjaliści wysłuchali świadectwa nawrócenia Oskara z Gdyni oraz konferencji „Miłość Boga Ojca”. Następnie zostali podzieleni na siedem zespołów zadaniowych, które przygotowały wspólną drogę krzyżową.

Drugi dzień: „Jezus oddał za mnie życie”
Uczniowie przysłuchiwali się konferencji „Zbawienie w Jezusie”. Ponadto w grupach przypomnieli sobie pięć warunków dobrej spowiedzi, po czym każdy zespół musiał je „wyrapować”. Atmosferę tego spotkania zdominowały cisza, wsłuchiwanie się w świadectwa młodych osób, w tym licealistki Julii z Kartuz, oraz wspólny śpiew. Jego zwieńczeniem był sakrament pokuty i pojednania.

Trzeci dzień: „Duch Święty daje mi nowe serce”
Młodzież w zespołach zadaniowych przygotowała Mszę Świętą oraz całą jej oprawę. Eucharystia była wyjątkowa, odbyła się na hali sportowej, z udziałem księdza proboszcza i księdza rekolekcjonisty Andrzeja Szopińskiego. Zebrani wsłuchali się też w świadectwo nawrócenia Eli, uczennicy kartuskiego liceum.

Każdy z trzech dni rekolekcji poprzedzała wspólna zabawa.