Akcja „Rower pomaga”

Gmina Kartuzy bierze udział w akcji „Rower pomaga”. Jest ona organizowana przez Fundację Ekologiczną Arka i ma na celu promowanie jazdy na rowerze. W ten sposób można zyskać potrójnie – dbamy o zdrowie, zmniejszamy emisję spalin, a do tego walczymy o rowery dla dzieci z domów dziecka oraz wybranej przez gminę instytucji. W tym roku jeden z nich może powędrować do Klubu Stołówka działającego przy naszej parafii!

Plakat_Rower_Pomaga_2016_Kartuzy-page-001Fundacja Arka zachęca, aby jak najczęściej korzystać z roweru, przypominając o płynących z tego korzyściach dla zdrowia, portfela i Ziemi. W akcji „Rower pomaga” dołącza do nich możliwość pomocy potrzebującym.

Zasady są proste: wsiadamy na rower i ruszamy przed siebie, a następnie liczbę pokonanych w ten sposób kilometrów wpisujemy w internetowy kalkulator, wybierając z listy cel szczegółowy „Rowerowe Kartuzy – zbieraj kilometry i pomagaj!”. Kiedy liczba kilometrów przejechanych przez wspierających ten cel uczestników przekroczy 20000, Gmina Kartuzy otrzyma rower, który przekaże naszemu klubowi. Dodatkowo każde 20000 kilometrów zgłoszonych przez wszystkich biorących udział w kampanii to jeden rower dla domu dziecka.

Akcja trwa do 31 października 2016 roku, a jej ogólnym celem jest uzyskanie miliona kilometrów. Kartuskie zadanie jest wykonane w 36%. Zachęcamy więc do udziału!

Więcej informacji oraz wspomniany kalkulator służący zgłaszaniu się do zabawy znajdą Państwo na stronie internetowej akcji.