Prace budowlane przy rozbudowie kościoła zakończone

1 rok, 9 miesięcy i 8 dni – tyle minęło od wbicia w ziemię przy kościele pierwszej łopaty do pierwszej Mszy Świętej odprawionej w wykończonym wnętrzu powiększonej świątyni. 23 czerwca ostatecznie rozmontowana została ściana dzieląca obie jej części – starą i nową – i od tego dnia możemy niemal w pełni cieszyć się jej nowym obliczem.

Tym samym zakończył się intensywny wysiłek wielu ludzi, dzięki któremu to wyzwanie, jakim była rozbudowa naszego kościoła, udało się z sukcesem zrealizować, i to w niezwykle krótkim czasie. Podziękowania należą się każdemu, kto w jakikolwiek sposób wspomógł jego realizację.

Nowe wnętrze to więcej miejsca dla nieustannie rozwijającego się żywego Kościoła, który wszyscy tworzymy i poprzez który trwamy przy Bogu na Jego chwałę.

Pierwszą okazją do świętowania była już oczywiście Eucharystia 23 czerwca, kolejną – Msza w święto świętych Apostołów Piotra i Pawła, kiedy byli z nami ks. Andrzej Szopiński, ekonom diecezji, ks. Piotr Krupiński, dziekan dekanatu kartuskiego, i proboszczowie sąsiednich parafii – ks. Ryszard Różycki i ks. Tadeusz Łącki.

Przed nami prace wykończeniowe takie jak montaż brakujących ławek i urządzenie kaplicy w miejscu dawnego prezbiterium, a także uroczysta konsekracja odmienionego kościoła – będą więc jeszcze okazje, aby cieszyć się tym, co nowe i podsumować to, co udało się zrobić. Tymczasem zapraszamy ponownie do internetowej kroniki rozbudowy, gdzie na niemal tysiącu fotografii można prześledzić, jak przebiegał ten proces miesiąc po miesiącu.