Za nami III Rodzinny Festyn Parafialny

Gry i zabawy, przejażdżki konne, pyszny poczęstunek, festiwal muzyki chrześcijańskiej, koncert pelplińskiego zespołu Na cały Głos… A to wszystko jednego dnia i w jednym miejscu! Za nami wspólna zabawa w ramach III Rodzinnego Festynu Parafialnego.

Wydarzenie pod hasłem „Dobrze, że jesteś” zaczęło się 3 lipca o 13:00. Na małych i dużych gości czekały gry, zjeżdżalnia, przejażdżki na koniu i wozem drabiniastym, szachy, ognisko, domowe wypieki, bardzo popularne gofry, słone przekąski… Przede wszystkim była to okazja do spotkań, rozmów i wspólnej zabawy.

W tym roku po raz pierwszy festynowi towarzyszył Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Quis ut Deus. Do udział w nim zakwalifikowanych zostało siedem zespołów, które pojawiały się na naszej scenie, aby zaprezentować się zgromadzonym i jurorom.

Około 17:00, po tradycyjnym przeciąganiu liny, zakończyła się część festynu odbywająca się na wolnym powietrzu, a wszyscy chętni przeszli do kościoła. Tam zostały ogłoszone wyniki I Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej, którego laureatem zostały Serafinki z Przedszkola Niepublicznego Aniołek w Kiełpinie. Wyróżnienia trafiły do zespołów Niebo z Kartuz i Cantus Angeli z Wygody Łączyńskiej, a wykonawcy z parafii z Somonina oraz Hopowa i parafii pw. św. Kazimierza w Kartuzach zostali nagrodzeni za udział. Jurorzy podkreślili, że byli pod wrażeniem muzykalności wszystkich uczestników.

Zwieńczeniem tegorocznego festynu był koncert zespołu Na cały Głos z Pelplina pod kierownictwem księdza Zbigniewa Gełdona. Goście zaprezentowali między innymi utwory z autorskiego oratorium „Cztery pory życia”.

Na kolejnym festynie widzimy się za rok!