Krucjata Wyzwolenia Człowieka w naszej parafii

We wtorek 20 grudnia po Eucharystii o 18:00 można było usłyszeć świadectwo owoców podjęcia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. KWC jest wspólnotą ludzi, którzy podejmują się postu oraz modlitwy w intencji osób zniewolonych różnymi nałogami.

Narzędziem postu jest abstynencja od spożywania alkoholu. Członkowie zobowiązują się również nie częstować nikogo alkoholem oraz nie kupować alkoholu ze swoich pieniędzy. Osoby, które składają deklarację zobowiązują się również do codziennego odmawiania modlitwy. Takiego czynu może dokonać osoba, która jest w pełni wolna i gotowa poświęcić coś od siebie aby ratować drugiego człowieka. Nie rzadko jest to ojciec, mąż lub ktoś inny bliski. Deklarację można podjąć na okres jednego roku (kandydat), a po roku jako członek, czyli na czas trwania we wspólnocie.

Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby złożyć ofiarę swojej wstrzemięźliwości od alkoholu w intencji osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków lub innych zniewoleń.

Spotkania będą się odbywać w pierwsze soboty miesiąca począwszy od lutego, tj. 4 luty 2017. Deklarację można pobrać w pliku PDF lub w kancelarii parafialnej. Natomiast złożyć można w dowolnej chwili u księdza proboszcza lub na specjalnie przygotowanych nabożeństwach. Najbliższe takie nabożeństwo jest planowane na 4 marca 2017r.

Więcej informacji o Krucjacie Wyzwolenia Człowieka może znaleźć na stronie pelplin.oaza.pl oraz może udzielić Łukasz Grzenkowicz, 609 799 997.