Pielgrzymka na Białoruś

Parafia organizuje pielgrzymkę szlakiem świętego Andrzeja Boboli. Jej uczestnicy odwiedzą na przełomie kwietnia i maja szereg miejscowości i atrakcji turystycznych znajdujących się na Białorusi, związanych z takimi postaciami z naszej historii jak Adam Mickiewicz, Eliza Orzeszkowa czy właśnie święty Andrzej. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

PROGRAM

I DZIEŃ – piątek, 28.04.2017
O 19:00 wyjazd z Kiełpina do Brześcia; przejście graniczne w Terespolu. Przejazd na nocleg do Pińska.

II DZIEŃ – sobota, 29.04.2017
Msza Święta w Janowie Poleskim, gdzie zamordowany został święty Andrzej Bobola. Zwiedzanie Pińska: katedra, kolegium jezuickie, rejs po Pinie i Prypeci. Obiadokolacja i nocleg w Pińsku.

III DZIEŃ – niedziela, 30.04.2017
Przejazd do Kosowa Poleskiego. Zwiedzanie muzeum Tadeusza Kościuszki. Przejazd do Nieświeża, zwiedzanie pałacu Radziwiłłów i kościoła Bożego Ciała. Po południu zwiedzanie Mińska: katedra i czerwony kościół. Nocleg w Baranowiczach.

IV DZIEŃ – poniedziałek, 1.05.2017
Nowogródek – miasto Adama Mickiewicza, Świteź i Zaosie. Nocleg w Baranowiczach.

V DZIEŃ – wtorek, 2.05.2017
Zwiedzanie Grodna: stary zamek z czasów Stefana Batorego, ostatni pałac króla Stasia, kościół Odnalezienia Krzyża, katedra pw. świętego Franciszka Salezego, dworek Elizy Orzeszkowej, cmentarz, gdzie pisarka jest pochowana. Nocleg w Grodnie.

VI DZIEŃ – środa, 3.05.2017
Wyjazd do Bohatyrowicz, grób Jana i Cecylii. Powrót.

INFORMACJE

Wymagane:
– ważny paszport,
– zdjęcie do wizy (format paszportowy).

Zapewniamy:
– wizę,
– 4 noclegi,
– wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje,
– ubezpieczenie: koszt leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków.

Koszt: 750 złotych + 50 złotych (koszty biletów).

Termin zgłoszeń: 31.03.2017. Zgłoszenia przyjmuje ksiądz Andrzej Megger, numer telefonu: 506-080-741.