Kolejne jubileusze w naszej parafii

Na majowym święcie księdza proboszcza nie zakończyło się obchodzenie w naszej parafii kapłańskich jubileuszy. Tak się w tym roku złożyło, że Kiełpino było miejscem jeszcze dwóch takich wydarzeń.

30 maja zebrali się tutaj na wspólnej Eucharystii księża wyświęceni w Pelplinie w 2010 roku – wśród nich ksiądz Szymon Dorawa.

Natomiast 7 czerwca miało w Kiełpinie miejsce świętowanie 25. rocznicy święceń rocznika księdza proboszcza. Było to wydarzenie naprawdę wyjątkowe, bo w uroczystej Mszy Świętej w naszym kościele uczestniczyło aż 25 kapłanów jubilatów z 3 diecezji – pelplińskiej, gdańskiej i toruńskiej. Niektórzy przyjechali z bliska, jak ksiądz Michał Mazurek z Borowa i ksiądz Ryszard Różycki z Kartuz, a inni nawet z Francji i Ukrainy. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz Hubert Kitowski, obecnie proboszcz goręczyńskiej parafii, a 31 lat temu, kiedy jubilaci rozpoczynali formację, ojciec duchowny w seminarium. Na zakończenie Eucharystii życzenia gościom złożyła przedstawicielka rady parafialnej, a dzieci pierwszokomunijne wręczyły wszystkim kapłanom białe róże.