Podwójny jubileusz księdza proboszcza

W ostatnich tygodniach ksiądz proboszcz obchodził dwie ważne okrągłe rocznice – 50. urodziny i 25-lecie święceń kapłańskich. Z tej okazji 27 maja odbyło się parafialne świętowanie.

Wszystko zaczęło się oczywiście od uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem jubilata, w której uczestniczył ksiądz biskup Ryszard Kasyna. Biskup Kasyna wygłosił kazanie, w którym zawarł refleksje o kapłaństwie i wskazał różne pola działania naszego proboszcza – aktualne i zakończone – między innymi posługę ojca duchownego w seminarium i dekanacie, moderowanie formacji kapłańskiej w diecezji oraz opiekę z ramienia Episkopatu nad indywidualnymi formami życia konsekrowanego. Nie zabrakło również życzeń od rady parafialnej i Teatrzyku Kiełek.

Następnie wszyscy chętni przenieśli się na podwórze plebanii, gdzie przygotowane były wspólna zabawa przy muzyce i poczęstunek.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

W spotkaniu oprócz księdza biskupa i licznie zgromadzonych parafian uczestniczyli także członkowie rodziny księdza proboszcza, zaprzyjaźnieni duchowni, starosta powiatu kartuskiego i burmistrz Kartuz.